Terapia polisensoryczna dla dzieci i dorosłych już od lipca!

Już od lipca ruszamy z nowym projektem terapii polisensorycznej dla dzieci i dorosłych.
Na razie nie zdradzamy więcej szczegółów, gdyż dopinamy stronę formalną projektu.
Wkrótce powiadomimy Was o tej bardzo innowacyjnej metodzie terapii,
którą - jako jedyni w województwie Kujawsko-Pomorskim - dla Was przygotowujemy!

Rodzinny Festyn "Tworzymy z Werwą" w Steklinie

Dzisiejszy dzień spędziliśmy w przepięknej scenerii parku wokół szkoły podstawowej w Steklinie. Tak urocze miejsce było idealne dla realizacji artystyczno-rekreacyjnego projektu "Tworzymy z Werwą", dofinansowanego ze środków powiatu toruńskiego. Wsparcia w organizacji festynu udzieliła także niezwykle nam życzliwa Dyrekcja oraz Rada Rodzicielska Szkoły Podstawowej. Wśród gości nie zabrakło Starosty Toruńskiego Mirosława Graczyka, Członka Zarządu Powiatu Toruńskiego Mirka Nawrotka, Sekretarz Gminy Czernikowo Anny Baranowskiej oraz Grzegorza Kozłowskiego-Dyrektora Szkoły w Steklinie. Jak zwykle na naszym festynie nie zabrakło atrakcji! Rada Rodziców i kulinarnie uzdolnione mamy zadbały, by nikomu nie zabrakło energii do zabawy. Zajadaliśmy ze smakiem pyszne ciasta i grilowane kiełbaski. Uznany malarz Jacek Kamiński prowadził warsztaty plastyczne a młodzi artyści dali pokaz swoich talentów muzycznych, wokalnych i tanecznych. Znalazło się także coś dla mam z okazji ich święta-wzruszający wiersz, piosenka a potem zabawny skecz w wykonaniu samej Werwy ;-) Nie zabrakło dobrej energii z animatorkami Martyną i Magdą, które zabawiały milusińskich na 100 różnych sposobów! Był także pokaz sprzętu nurkowego prowadzonego przez Centrum nurkowe AQUA-AGA. Strażacy z Czernikowa sprawili wszystkim wielki prysznic demonstrując możliwości strażackiego sprzętu! Ależ to była frajda znaleźć się pod taką strażacką fontanną! W czasie festynu rozstrzygnięto także konkurs plastyczny pod hasłem "Barwy pomocy". Jury wraz z Mirkiem Nawrotkiem uroczyście wręczyło nagrody zwycięzcom oraz wyróżnionym. Bardzo się cieszymy, że zgłoszono tak wiele prac. Temat trudny bo cóż te Barwy pomocy mogą znaczyć? Okazuje się, że dzieci doskonale wiedzą, że pomoc może mieć tysiące barw i nieraz jej najlepszą formą jest po prostu czyjaś obecność, drobny gest wsparcia... Bardzo wszystkim dziękujemy za udział w festynie. Mamy nadzieję, że spotkamy się wkrótce na kolejnej akcji organizowanej przez naszą Fundację
1jpg

10jpg

2jpg3jpg

4jpg

5jpg

7jpg

9jpg

Zapraszamy na Festyn Rodzinny "Tworzymy z WERWĄ"

Fundacja WERWA wraz z Powiatem Toruńskim i Szkołą Podstawową w Steklinie zapraszają na Festyn Rodzinny "Tworzymy z Werwą". Będzie to niesamowite spotkanie ze sztuką – warsztaty artystyczne dla dzieci poprowadzi bowiem uznany artysta malarz Jacek Kamiński. Rozstrzygnięty zostanie także konkurs plastyczny. Wśród przygotowanych atrakcji czekają na milusińskich gry i zabawy z animatorkami, pokaz sprzętu nurkowego, dmuchany plac zabaw, występy artystyczne, warsztaty rękodzieła, mały kiermasz rozmaitości, konkurencje sportowe oraz pyszny poczęstunek przygotowany przez panie z Rady Rodziców Szkoły w Steklinie. Zapraszamy!
plakatjpg

Relacja I Targi Seniora

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ:  http://photos.app.goo.gl/aTfjZ890aXW5kG1x2

W piękny, słoneczny piątek spotkaliśmy się w Środowiskowym Domu Samopomocy w Osieku nad Wisłą na I Targach Seniora, organizowanych przez Fundację WERWA przy patronacie Mirosława Graczyka - Starosty Toruńskiego i wsparciu Starostwa Powiatowego. Targi Seniora to impreza dedykowana wszystkim, którzy wierzą, że życie po pięćdziesiątce i na emeryturze może być pełne pasji, nowych wyzwań, a przede wszystkim radości. Dla naszych Gości przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji, aby pokazać, że z życia można czerpać pełnymi garściami w każdym wieku. Jesień życia może - a nawet powinna być kolorowa, pełna aktywności i rozwijania zainteresowań, zawierania nowych znajomości, uczenia się i odkrywania nowych aspektów życia. Tak kolorowo i różnorodnie było właśnie na naszych Targach! Gościliśmy Seniorów z DPS-ów z Pigży, z Browiny, Wielkiej Nieszawki i Dobrzejewic oraz z całego powiatu toruńskiego. Miliśmy przyjemność podziwiać niesamowicie barwne występy Klubu Seniora Jutrzenka z Czernikowa i Klubu Seniora "Sami Swoi" z Obrowa a także Zespołu Kawęczynianki z Kawęczyna. Dla Seniorów wystąpili także młodzi, zdolni artyści z naszego powiatu: Lidka, Ola, Hubert i Sebastian. Było tanecznie dzięki Jackowi Sadowskiemu, którego muzyka porwała Seniorów do wspólnej zabawy. Z kolei z Kamilą Najda zdrowo się wszyscy gimnastykowali. Targi to także znakomita okazja do zadbania o swoje zdrowie. Były badania w kierunku osteoporozy, badania słuchu, ciśnienia, porady kosmetyczne, podologiczne, fizjoterapeutyczne, dietetyczne i prezentacje o zdrowym stylu życia. Bardzo dziękujemy wszystkim Gościom za udział w Targach i sympatycznie spędzony wspólnie czas. Podziękowania składamy Panu Mirosławowi Graczykowi Staroście Toruńskiemu za okazaną życzliwość i wsparcie. Dziękujemy także Panu Zdzisławowi Gawrońskiemu za życzliwość i udział w Targach a także Mirkowi Nawrotkowi, który jak zawsze mocno nas wspiera we wszystkich działaniach. Cieszymy się, że były z nami koleżanki z KGW Witowąż, Pokrzywno i Stajenczynki, które przywiozły mnóstwo domowych pyszności. Dziękujemy za przygotowane smakołyki firmie Piekarnia-Cukiernia B.K. Rumińscy z Głogowa oraz Gospodarstwu Konradówka z Trutowa. Serdecznie dziękujemy naszym wystawcom, którzy przygotowali interesujące stoiska: - Firma Duo Life - Klub Zdrowego Stylu Życia Zofia Finc - Firma TIANDE - Stopy w Formie Edyta Jankowska - SANTE Fizjoterapia - Mobilne Centrum Diagnostyczne Osteoporozy Mamy nadzieję, że spotkamy się na Targach w kolejnej edycji za rok!

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nullam porttitor augue a turpis porttitor maximus. Nulla luctus elementum felis, sit amet condimentum lectus rutrum eget.