Odkupieauto-skup-aut
Odkupieauto – skup Aut osobowych i dostawczych
26 sierpnia, 2020

BodyTec20 – trening EMS

BodyTec20-trening-EMS

Firma BodyTec20 oferuje nowoczesny personalny trening. Jest to trening odbiegający od wszystkim znanej formy, opiera się na metodzie EMS i trwa tylko 20 minut.

Trening EMS (Electrical Muscle Simulation – czyli elektryczna symulacja mięśniowa) w ostatnim czasie staje się coraz bardziej popularny dzięki swojej skuteczności oraz możliwości zaoszczędzenia czasu. Podczas ćwiczeń nie wykonujemy standardowej serii powtórzeń na konkretne partie mięśniowe, a wykorzystywana jest elektrosymulacja mięśni. W obecnych czasach jest to jedna z najbardziej korzystnych metod treningowych – często wykorzystywana jest podczas rehabilitacji uszkodzeń mięśniowych. Główną zaletą ćwiczeń EMS jest zwiększenie wydajności treningowej, lepsza i szybsza regeneracja mięśni, a osiąganie efektów zostaje zoptymalizowane i przyspieszone co pozwala na zaoszczędzenie czasu spędzanego na siłowni.

W trakcie treningu EMS możliwe jest symulowanie szerokiego zakresu mięśni (np. mięśni brzucha, klatki piersiowej, pośladków, grzbietu, odcinka lędźwiowego, pleców oraz ud). Według przeprowadzanych badań, skuteczność takiego treningu jest w 40% efektywniejsza od tradycyjnego.

Elektrosymolacja mięśni to symulacja impulsami prądu stałego i zmiennego o zmiennej częstotliwości. Głównym zastosowaniem elektrosymulacji jest rehabilitacja urazów mięśniowych powstałych w wyniku wypadku lub w przypadku chorób, które prowadzą do zaniku mięśni.

Trening EMS polega na umieszczeniu na ciele osoby trenującej specjalnych elektrod, dzięki którym podczas zabiegu dostarczany jest impuls elektryczny. By elektrody się nie przemieszczały, a ruchy nie były skrępowane – stosuje się specjalistyczny kombinezon. Podłączenie specjalnych pasów z mocowaniami elektrod do tego kombinezonu, pozwala na równoczesne symulowanie aż 8 grup mięśniowych.

Ćwiczenia EMS pozwalają na zaoszczędzenie sporej ilości czasu, bez zaniedbywania efektywnego treningu. Podstawą efektywności, każdego treningu, nie tylko EMS, jest przede wszystkim odpowiednio zbilansowana dieta. Istotne jest także to co zostanie przez nas spożyte tuż przed treningiem – duży nacisk trzeba kłaść na ilość białka w posiłkach, ponieważ białko zmaksymalizuje syntezę białek mięśniowych, a to z kolei pozytywnie wpłynie na mięśnie.

BotyTec20 dostępne jest w wybranych lokalizacjach tj. Łódź, Pabianice, Wrocław, Warszawa, Katowice czy Częstochowa. O zaletach treningu warto przekonać się na własnej skórze, co można uczynić dzięki treningowi próbnemu, obejmującemu 12 minutowy trening pod okiem trenera personalnego.