Most Wanted – kursy, szkolenia, konferencje
5 września, 2022
Co to jest pompa ciepła i jak działa?
14 października, 2022

Time For Fit – trening EMS Lublin

Trening EMS to prawdziwa nowość na rynku fitness. Korzystają z niego zarówno gwiazdy, jak i profesjonalni sportowcy, aby w krótkim czasie poprawić swoją kondycję i zadbać o swój wygląd, nie tylko pod postacią kaloryfera. Na czym on polega? Podczas treningu EMS wykorzystywane są impulsy elektryczne, pobudzające mięśnie do skurczu. Pozwala to na poprawę ich kondycji oraz pobudzenie włókien mięśniowych do wzrostu. Nie jest to jednak koniec zalet treningu EMS.

Trening EMS Lublin – co musisz wiedzieć zanim do nas dołączysz?

Podstawą treningu EMS są proste ćwiczenia, które dzięki dodatkowej stymulacji impulsami elektrycznymi stają się jeszcze bardziej intensywne. Napięcie elektryczne dostarczane jest za pomocą elektrod, umieszczonych na ciele sportowca i jest stopniowo zwiększane podczas sesji, dzięki czemu skurcze mięśni są rytmiczne, a układ nerwowy nie jest nadmiernie angażowany. Ponadto dzięki nowoczesnej technologii użytej podczas zajęć wystarczy tylko jedna sesja treningu w tygodniu, aby osiągnąć tak spektakularny efekt jak przy 3 godzinach intensywnych ćwiczeń na siłowni. Same treningi EMS to nie tylko świetny sposób na polepszenie kondycji, ale również złagodzenie stresu i bólu np. pleców.

EMS Lublin – nowoczesne zajęcia fitness dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów

Treningi EMS w Time For Fit Lublin to zajęcia fitness, które dzięki technologii umożliwiają osiągnięcie zdumiewających wyników, mimo tylko 20-minutowemu treningu na sali treningowej w tygodniu. Jeden trening w naszym klubie pozwala spalić nawet 1200 kalorii, czyli ponad dwa razy więcej, niż podczas godzinnego treningu na siłowni, a co za tym idzie- przynieść szybsze efekty. EMS jest wręcz idealnym sportem dla zabieganych, którzy nie mają zbyt wiele czasu w tygodniu na trening, jednak mimo to chcą zadbać o swoją kondycję – sesje są krótkie, a dzięki pomocy naszych trenerów bardzo przyjemne i efektywne. Zapewniamy również gwarancję utraty cellulitu, lepszego samopoczucia oraz wzmocnienia mięśni głębokich, już po kilku zajęciach, bez konieczności czekania wielu miesięcy na pierwsze efekty. Jako klub fitness oferujemy nie tylko profesjonalną pomoc naszych trenerów, ale również wsparcie w walce o piękną sylwetkę i co najważniejsze wiedzę na temat kształtowania sylwetki.

Treningi EMS – kto szczególnie powinien się nimi zainteresować?

Jednak trening EMS to nie tylko świetny sposób na zrzucenie kilku kilogramów. To również forma terapii dla wielu schorzeń, takich jak mózgowe porażenie dziecięce czy niektóre choroby mięśni. Tego typu trening umożliwia szybki powrót do zdrowia po kontuzji, dzięki czemu często wykorzystywany jest on u sportowców, w profesjonalnych gabinetach fizjoterapii. Impulsy nerwowe wykorzystywane w treningu EMS są cenione również przez kosmetologów, jako skuteczny sposób na walkę z cellulitem oraz ujędrnienie skóry, a wszystko to dzięki 20 –  minutowemu treningowi. Warto również pamiętać o samym dobrym samopoczuciu, towarzyszącym ćwiczeniom – nawet tak proste ćwiczenia pobudzają wydzielanie endorfin, co wpływa na polepszenie samopoczucia, nawet na cały dzień. Być może to właśnie trening EMS będzie najlepszym sposobem na jesienną lub zimową chandrę? Jest tylko jeden sposób, aby to sprawdzić – umówienie się na pierwszy  trening EMS już w tym tygodniu.