Florian Centrum – producent blachodachówki
9 sierpnia, 2022
Dom Jubilerski A&A
10 sierpnia, 2022

Villar – budowa schronów przydomowych

Według hierarchii potrzeb Maslowa, bezpieczeństwo jest drugą najważniejszą wartością w życiu człowieka, zaraz po możliwości zaspokojenia potrzeb fizjologicznych. Dlatego należy podchodzić do tej kwestii jak najbardziej poważnie. Widmo wojny za naszą wschodnią granicą, coraz bardziej nieprzewidywalne kataklizmy pogodowe oraz inne wydarzenia napawają ludzi coraz większym niepokojem o przyszłość. Warto zatem ją zabezpieczyć, rozważając budowę schronu podziemnego.

Nie musisz przygotowywać się na apokalipsę zombie…

Dla wielu osób, budowa schronów przydomowych może kojarzyć się z historiami, jakimi karmi nas amerykańskie kino: wirus zombie atakuje świat, nuklearna apokalipsa pustoszy cały świat, w obliczu niezidentyfikowanego zagrożenia ludzie stają się dla siebie śmiertelnymi wrogami. Przez to, można często usłyszeć, iż budowa schronu przeciwatomowego jest fanaberią typową dla osób oderwanych od rzeczywistości. Oczywiście, widmo inwazji nieumarłych jest raczej odległe, jednak od kilku lat słyszymy o wichurach i trąbach powietrznych pustoszących niemal dowolne rejony kraju. Wskutek tych kataklizmów ludzie często tracą dach nad głową. Posiadając własny schron, możemy przetrzymać okres odbudowy domu we względnie komfortowych warunkach, nie będąc zdanymi na pomoc bliskich, władz państwowych czy organizacji charytatywnych.

Kiedy globalna polityka staje się zagrożeniem…

Przez wiele lat żyliśmy w przeświadczeniu, iż widmo wybuchu globalnego konfliktu można włożyć między bajki. Niestety, inwazja Rosji na Ukrainę czy narastające konflikty na Dalekim Wschodzie pokazują nam, że życie w czasach pokoju nie jest dobrem danym nam raz na zawsze. Co więcej, zaangażowanie się światowych mocarstw w wielkie starcie stwarza realne ryzyko użycia broni atomowej. Takie wydarzenie może mieć wpływ na cały świat. Dlatego, warto mieć zawsze plan awaryjny, by móc zadbać o bliskich, nawet podczas – jak wydawało się do niedawna – ziszczenia się najbardziej nierealnego scenariusza. Może nim być budowa schronu na działce. Konstruowane przez firmę Villar bunkry są tworzone z materiałów zdolnych do odparcia gigantycznych uderzeń energii, będących skutkiem m. in. wybuchu ładunku nuklearnego.

Dyskrecja przede wszystkim

Osoby chcące zapewnić sobie bezpieczne schronienie przed światem zewnętrznym, zazwyczaj nie chcą ujawniać osobom postronnym, gdzie znajduje się dobrze zaopatrzone i komfortowe miejsce, w którym zamierzają przeczekać najgorsze. Zdajemy sobie z tego sprawę, toteż gwarantujemy Państwu zachowanie daleko idącej dyskrecji w czasie całego procesu uzyskania pozwolenia na budowę schronu, projektowania i realizacji budowy schronu w lesie. W razie wystąpienia zagrożenia, klient i jego rodzina mogą całkowicie odciąć się od świata, pozostając w całkowitej izolacji od niepożądanych ludzi. Co prawda, potężne zabezpieczenia schronu czynią go praktycznie fortecą nie do zdobycia, natomiast lepiej nie sprawdzać ich wytrzymałości, tylko zawczasu zapewnić sobie spokój. Jeśli nie dysponujemy kawałkiem prywatnego terenu, położonego za miastem, możliwa jest także budowa schronu w piwnicy zwykłego domu.